snár
tu napíš slovo, alebo časť slova zo snu: 
všetko pred slovom    všetko za slovom
Vyhľadávanie v SNÁRI je možne aj bez mäkčeňov a dĺžňov.
V databázi je momentálne 5911 slov.
Pre pomoc vo vyhľadávaní použi nápovedu.

 • sny a snívanie
 •     Unavené telo túži po oddychu. Zdravý spánok posilňuje telo i ducha. Pri hlbokom spánku leží telo nehybne a spiaci človek nevníma, čo sa okolo neho deje, necíti ani bolesť, ktorá ho cez deň trápila a sužovala. Vo spánku vymiznú všetky duševné deje a telo leží naozaj ako bezduché.
      Naproti tomu sú ľudia, ktorých zobudí aj najmenší šuchot. Hĺbka spánku u tej istej osoby v jednej noci nie je stále rovnaká.
      Mozog si rýchlejšie oddýchne ako ostatné telo. Začne slobodne pracovať. Ľudská vôľa ho neovláda. Človek sníva. Vymýšľa nové, nevídané a nepredvídané kombinácie. Sú šťastný jedinci, ktorým sa podarí vo sne niečo uhádnuť, niečo vytušiť alebo niečo dôležitého a ďalekosiahleho objaviť.
      Sen sa vymyká ľudskej vôli. Nik nemôže vedieť, čo sa mu bude v noci snívať, nik si nemôže rozkázať, čo by chcel aby sa mu snívalo. Obsah sna je súvislí alebo nesúvislý dej. Sen má vždy vzťah k osobe, ktorá sníva. Len zriedkakedy mávajú ľahostajný obsah.
      Často si ľudia sťažujú na to, že sa im veľa snívalo v noci, ale nič si už z toho nepamätajú. Je to tak, sny sa veľmi ľahko zabúdajú. Nie je na tom nič čudného, pretože všetko, čo prebehne iba raz ľudskou pamäťou a nezanechalo zvlášť mocnú stopu v mozgu, ľahko vymizne z pamäti. Sen sa v reáli sníva veľmi krátko a nám sa pri snívaní zdá že je mnohokrát dlho. Sen si zapamätáme, ak sa zobudíme len čo sme ho dosnívali a keď sme o obsahu sna premýšľali. Problém so zapamätaním sna vznikne napríklad keď sa zobudíte a pri vstávaní sa pozriete z okna von. Pre mozog je to príliš náhly a veľký nápor informácií zo zrakového centra, že spomienky na sen sa v podstate zabudnú. Môže sa stať, že sa človeku sníva o tej istej veci niekoľko nocí po sebe, alebo sa sen opakuje po dosť dlhých časových prestávkach. Spravidla sa však snívajú sny vždy nové a nové.
      Pochopiť a vyložiť sen nie je ľahká vec! Na to treba značnej bystrosti, aby človek vedel vylúpnuť zo sna podstatné veci čiže jadro a nedal sa rušiť vecami celkom vedľajšími podružnými!
      Podrobnejší návod ako vyložiť sen nájdete v nápovedi.

 • rozbor snov
 • Najlepšie si to ukážeme na príklade.
  Sen:  Išiel som františkánom po veľmi zlej ceste. Spadol som a rozbil som si čelo.
  Sen si treba rozložiť na niekoľko podstatných častí a to Františkán, Zlá cesta, Rozbiť si čelo.
  Vo vyhľadávači budeme hľadať:
  Františkán, Cesta (v poznámke si nájdeme zlá), Čelo (v poznamke rozbiť si).
  A výsledok je nasledovný:
  Františkán - význam - Budeš mať finančnú stratu
  Cesta - poznámka - zlá - význam - Budeš smutný
  Čelo - poznámka - rozbiť si - význam - Ochorieš
  ..:: A sen sa vyplnil Stratil som peňaženku a bol som z toho smutný a neskôr som ochorel.::..

  snár
  Hore


  © 2000-2023 Webdesign and build - AY productionsTOPlist

  Hore