zverokruh : Baran
Baran - Aries znameniu vládne Mars citlivosť na hlavu a nervový systém
od 21.3. - do 20.4. poslať emailom

    Slnko vstupuje do tohto znamenia hneď v úvode svojho putovania 21. marca alebo v prvý jarný deň. Zostáva v ňom pôsobiť do 20. apríla. Vládcom v tomto znamení je Mars - teda predstaviteľ ozajstnej sily.
    Tí, ktorí sa narodili v tomto znamení sa pýšia vysokou postavou (a ak vydržia, aj vysokým platom), sú mimoriadne vyvinutí a vzpriamená postava im zaisťuje pevný a istý krok. Pravda, len pod žezlom vládcu Marsa. Sotva sa dostanú pod vplyv majstra alkoholu, stráca Mars kontrolu nad ich krokom. Dlhý krk je súčasťou vysokej postavy, nos majú ostrý a výrazný. Pohľad prenikavý a neuhýbajúci, hlas panovačný .Vlasy, ak nepoužijú moderné farbivá, mávajú svetlé alebo dohrdzava.
    Smelo idú pevným krokom za svojím cieľom, sú odvážni, energickí ako ich ochranca Mars. Chcú byť vždy prví. Komplikácie nastávajú, keď sa stretnú s ďalšími zo svojho znamenia. Sú rozhodní a takmer do všetkého sa púšťajú s nadšením. Preto sa dopúšťajú aj výstredností.
    Neznášajú pätolizačov, ale ani si nedajú rozkazovať. Chcú byť nezávislí a slobodní. Dokážu si oboje vybojovať. Ich odvaha niekedy hraničí so šialenstvom.
    Rúcajú staré a stavajú nové. Ich myšlienky bývajú často geniálne, preto ich neraz nedokážu realizovať. Nevedia, že trpezlivosť ruže prináša. Striedajú svoje nerealizované myšlienky a cieľ stále pred nimi uniká.
    Ľudia v tomto znamení majú schopnosť mocného riečneho prúdu - strhávať za sebou ostatných. Sú rodení vodcovia. Preto nie sú obľúbení v spoločnosti, lebo sú panovační, neznášajú opozíciu. Myslia si, že vedia všetko lepšie ako ostatní, žijú v ustavičných konfliktoch.
    Amor vystreľuje k nim šípy neraz už v školských laviciach. V manželstve si zachovávajú všetky svoje vyššie spomenuté vlastnosti. Neznášajú obmedzenia, nepokladajú manželstvo za rovnocenný zväzok. Ak sa dvaja takejto povahy stretnú v manželstve, môžu nastať vážne nedorozumenia, ktoré nevyrieši ani odborná poradňa. Majú radi partnerov, ktorí ich bez slova obdivujú.
    S deťmi, narodenými v znamení Barana bývajú problémy aj pri výchove. Prejavuje sa ich zmysel pre nezávislosť a odpor k disciplíne. Už v materskej škole sa usilujú prevziať vedúcu úlohu. Len citlivé pochopenie pre ich samostatnosť odvracia tvrdohlavosť a panovačnosť. Hrami, ktoré rozvíjajú fantáziu môžeme eliminovať ich narastajúcu žiarlivosť. Najradšej sa hrajú s vojačikmi - cínovými alebo ešte lepšie z PVC. Táto hra rozvíja ich vodcovské schopnosti - a pritom je takmer neškodná. Bývajú veselé a živé. Keďže nikde neobsedia, radi sa vzďaľujú aj z rodinného prostredia, vždy sa však vrátia.
    Pri voľbe povolania sa ľudia v znamení Barana musia rozhodnúť tak, aby pracovali samostatne, lebo neznášajú podriadenosť. Najlepšie, ak sa dajú na súkromné podnikanie. Vo väčších kolektívoch sa usilujú získať prvenstvo a preto ich ostatní ohovárajú. Dobrou možnosťou pre nich je aj zamestnanie vojaka z povolania. Uplatnia sa aj ako kresliči a architekti. Sú úspešní aj vo veľkých obchodných transakciách. Zaujímavé je, že z nich bývajú aj vynikajúci chirurgovia.
    Sú častejšie zdraví ako chorí. Zvyknú trpieť len bolesťami hlavy alebo vysokým krvným tlakom. To nijako nesúvisí s ich vysokou postavou. Sú náchylní na slnečný úpal, vyššie horúčky, ale tie rýchlo pominú. Úrazy si spôsobujú strelnými a sečnými zbraňami. Preto je lepšie, keď ich nevlastnia alebo nezvesujú zo steny.

späť na zoznam poslať emailom
Hore


© 2000-2021 Webdesign and build - AY productionsTOPlist

Hore